flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Про Путивльський районний суд

 

Путивльський районний суд Сумської області

 

До 19 грудня 1954 р. на території Путивльського району було дві дільниці народного суду.

Друга дільниця народного суду, відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР № 1652 від 15 жовтня 1954 року «Про часткову зміну дислокації дільниць народних судів Української РСР»,  була скорочена.

15 лютого 1963 р. Путивльський районний народний суд перейменовано в Путивльський  суд  Буринського районного народного суду, а 26 січня 1965 р. - в Путивльський районний народний суд.

До 1989 р. суд займав декілька кабінетів в приміщенні будинку Путивльського заводу радіодеталей по вул. Кірова в м.Путивль.

Керівниками Путивльського районного суду Сумської області суду були:

-         з 1946 р. по 1947 р. – Голубкова О.Д.;

-         з 1948 р. по1952 р. – Чернобровкін В.Д.;

-         з 1952 р. по 1954 р. – Пішун Г.І.;

-         з 1954 р. по 1958 р.  – Губченко М.С.;

-         з 1958 р. по 1960 р.  – Лобода Є.П.;

-         з 1960 р. по 1984 р.  - Кучер І.І.;

-         з 1984 р. по 1987 р. - Кривобок В.Я.;

-         з 1987 р. по 1990 р. - Ліненко С.Д.

Іван Іванович Кучер, який очолював суд з 1960 р. по 1984 р. та зробив вагомий вклад у розвиток суду, захист прав і свобод громадян, народився у жовтні 1924 року в с. Кропивне Бахмацького району Чернігівської області в селянській родині, де закінчив 7 класів місцевї школи, потім працював у колгоспі.

Після звільнення у 1943 р. Чернігівщини від фашистських окупантів був призван до лав армії. Служив у складі 3 Прибалтийського фронту, спочатку – стрілком-пехотинцем, а з березня 1944 р. – мінометчиком.

В червні 1944 р. був контужений, а в серпні цього  ж року в одному з боїв його поранено. Після шпиталю продовжив свій бойовий шлях в артилерийских частинах. Після Перемоги проходив строкову службу  до лютого 1948 року.

Демобілізувавшись працював в органах міліції, навчався у вечірній школі. Вступив в Харьківський юридичний інститут. Після стажування в суді Роменского району в грудні 1960 р. був обраний суддею Путивльського районного суду, а з січня 1977 р. – голова цього суду. На пенсию вийшов в листопаді 1984 року.

Іван Іванович проявив себе досвідченим, принциповим та честним працівником.

Його імя занесено до Книги Пошани обласного управління юстиції.

Нагороджений орденами «Вітчизняної війни», «Богдана Хмельницкого», медалями «За бойові заслуги», дважди – «За перемогу над Німеччиною», «Ветеран праці», дванадцяттю медалями.

З 1989 р. Путивльський районний суд розташований в приміщенні, яке експлуатується приблизно з 1890 р., де спочатку розміщалось царське казначейство, а наприкінці 1980-х років – відділення банку, за адресою: вул.Кірова, буд. 54, м. Путивль.

З 1990 р. і по теперішній час  суд очолює  Гриценко Петро Павлович.

Народився він у 1952 р. в с.Тиниця Бахмацького району Чернігівської області.

Після закінчення Конотопського медичного училища у 1972 р. працював у медичних закладах Сумської області.

Свою трудову діяльність Петро Павлович почав в с.Мороча Білопільського району Сумської області, де працював завідуючим фельдшерським пунктом з березня по вересень 1972 р. В послідуючому був завідуючим Клепальським фельдшерсько-акушерським пунктом в с.Клепали Буринського району Сумської області та анестезіологом Буринської районної лікарні Сумської області, а з 09.1982 по 07.1986 р. навчався в Харківському юридичному інституті ім.Ф.Е.Дзержинського на денному відділенні, де здобув кваліфікацію юриста.

Після закінчення навчання був стажером народного судді Зарічного районного народного суду м.Суми, Буринського, Середино-Будського районного народного суду, а в червні 1987 р. став суддею цього ж суду.

В квітні 1990 р. – призначений головою суду Путивльського районного народного суду Сумської області.

Петро Павлович користується повагою не тільки в колективі та місті, а й у області.

За вагомий особистий внесок у справу організації роботи суду, захисту прав і свобод громадян, високий професіоналізм нагороджувався Почесною грамотою Верховного Суду України та Ради суддів України, Почесною грамотою Верховної Ради України, Державної судової адміністрації України та Подяками ТУ ДСА України в Сумській області.

Нове приміщення суду не було типовим для відправлення правосуддя та не відповідало вимогам, необхідними для належного здійснення судочинства.

 В першу чергу голові суду Гриценко П.П. необхідно було турбуватись про приведення нового приміщення до стану, яке б відповідало вимогам щодо відправлення правосуддя та могло забезпечити гідні умови для ефективної праці як для суддів та працівників апарату суду, так і зручність та комфортні умови перебування у ньому учасників судових процесів, відвідувачів суду.

А для цього необхідно було зробити багато – провести ремонт кабінетів, коридорів, залів судових засідань, підсобних приміщень, фасаду будівлі суду, придбати необхідні меблі та інвентар, провести опалення, газо і водопостачання, провести роботи з благоустрою прилеглої території.

Вирішення цього питання на початку 1990 років було головним в роботі голови суду Гриценко Петра Павловича, який витратив на його вирішення  багато моральних і фізичних зусиль, і колективу суду, який на той час складався з 9 одиниць: двох суддів, двох секретарів судового засідання; старшого секретаря, двох судових виконавців, секретаря-друкарки, техпрацівника.

 

Необхідно відмітити таких працівників апарату суду як  Готенко Тетяна Єгорівна, яка працювала на посаді секретаря судового засідання  Путивльського районного суду Сумської області з 13 січня 1972 року по 03 грудня 2008 року, стаж державної служби якої складає 36 років, Ковальову Катерину Володимирівну,яка  почала працювати в суді з і працює по теперішній час на посаді секретаря судового засідання, має стаж державної служби більше ніж 30 років.

Завдяки забезпеченням головою суду належної організації спільної праці, зусиллями колективу суду була проведена значна робота по приведенню приміщення до стану, який більш-менш відповідає вимогам судочинства, благоустрою прилеглої території.

Впродовж послідуючих років колектив суду своїми силами за допомогою Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області продовжував ремонтувати приміщення і на сьогодні в суді маються нормальні умови для праці та здійснення судочинства - облаштовані зали судових засідань з розгляду цивільних та кримінальних справ, кожний суддя має окремі просторі кабінети, працівники суду також працюють в затишних комфортних приміщеннях.

Що стосується організації роботи суду та здійснення судом правосуддя, то завдяки належної організації діяльності суду та відповідним контролем за строками розгляду справ з боку голови суду, їх рухом в суді, проведення оперативних нарад стосовно оперативного розгляду справ та інших виникаючих проблем по тій чи іншій справі, високій виконавчій дисципліни та професійній підготовки суддів в організації роботи Путивльського районного суду, їх організованості та дбайливості,  на протязі останніх двох десятиліть спостерігається висока якість та оперативність розгляду судових справ без порушення строків їх розгляду.

Відсутні в роботі суду і порушення строків призначення справ до розгляду,  випадки тяганини і волокити при розгляді справ.

В 2005 році роботу Путивльського районного суду по дотриманню процесуальних строків розгляду справ та забезпечення виконання судових рішень визнано позитивним досвідом та рекомендовано до розповсюдження у судовій діяльності усіх місцевих загальних судах Сумської області.

Необхідно вказати, що на протязі останніх п’яти років до суду не надійшло жодної заяви чи скарги від громадян та учасників судових процесів, які б стосувались неналежної роботи суддів та працівників апарату суду, тяганини і бездіяльності.

 У зв’язку із збільшенням кількості справ, що надходили до суду, автоматизацією документообігу суду, розширився і штат працівників апарату суду, який необхідний для забезпечення завдань, покладених на нього законом.

Саме працівники апарату суду виконують великий обсяг робіт при розгляді тієї чи іншої справи, починаючи від прийняття заяви від громадянина, її проходження до судового засідання, розгляд справи, виготовлення протоколів, друкування рішень і ряд других робіт, специфічних тільки для судової системи.

На сьогоднішній день колектив суду досить молодий, середній вік якого складає 29 років.

Штат працівників апарату Путивльського районного суду складає 18 осіб, з яких: керівник апарату суду, його заступник, чотири помічника судді, консультант суду, консультант суду з кадрової роботи, головний спеціаліст з інформаційних технологій, старший секретар суду, чотири секретаря судового засідання, три секретаря суду, два судових розпорядника, друкарка, прибиральниця суду та водій.

Апарат суду з 2008 р. очолює Афанасєва Тетяна Володимирівна, яка почала працювати в суді з 2001 р. секретарем суду, потім старшим секретарем і вже більше десяти років відповідально належно виконує покладені на неї обов’язки.

 

Таким чином, сьогодні в суді працюють кадри, які здатні забезпечити належний професійний рівень, роботи з ремонту приміщення та благоустрою території суду продовжуються і сьогодні, а поруч з судом розбита клумба де весною, влітку та восени квітнуть чудові квіти.